vrijeme: 28.10.2004, 16 sati
mjesto: Zagreb, Kino Tuškanac
organizator: ASIFA Hrvatske, Svjetski festival animiranog filma u Zagrebu, Hrvatski filmski savez
ASIFA Hrvatske, hrvatski ogranak ASIFA-e (Meðunarodne asocijacije animiranog filma) u suradnji sa Svjetskim festivalom animiranog filma u Zagrebu i Hrvatskim filmskim savezom, u èetvrtak, 28. listopada u kinu Tuškanac organizira Dan hrvatske animacije, drugu po redu manifestaciju posveæenu domaæem animiranom filmu, kojom æe se u Hrvatskoj obilježiti Meðunarodni dan animacije.
Meðunarodnim danom animacije, na prijedlog ASIFA-e, proglašen je 28. listopad, dan kada je 1892. Emile Reynaud u Parizu prezentirao svoj Theatre Optique, što se smatra poèetkom animiranog filma uopæe. Ove godine veliki broj zemalja na svim kontinentima obilježava taj dan brojnim manifestacijama posveæenim animiranom filmu, a ASIFA Hrvatske i ovom prigodom želi se posvetiti iskljuèivo recentnom hrvatskom animiranom filmu.
Program
Kino Tuškanac
16 h - Projekcija radova djece i mladeži 2003. / 2004.
17 h - Projekcija radova studenata Odsjeka za animirani film i nove medije Akademije
likovnih umjetnosti Sveuèilišta u Zagrebu.
19 h - Projekcija profesionalnih animiranih filmova proizvedenih u Hrvatskoj u 2003. i 2004.
godini.
- Dodjela nagrada najboljim hrvatskim profesionalnim animiranim filmovima
2003./2004.
Ocjenjivaèki sud:
Prof. Ivan Ladislav Galeta, filmski autor i predstojnik Odsjeka za animirani film i nove medije ALU Sveuèilišta u Zagrebu
Ivana Guljaševiæ, autor animiranog filma
Saša Budimir, animator
Manifestaciju financiraju Gradski ured za kulturu i Ministarstvo kulture.
(Dijana Haramina - Culturenet.hr, 25.10.2004)
DAN SVJETSKE ANIMACIJE, ZAGREB 2004.
PROGRAM FILMOVA HFSa
Izbor animiranih filmova sa 42. revije hrvatskog filmskog i video stvaralaštva djece i
mladeži, Zadar 2004.
1. SVINJARIJA, 2004. ( 3' 2'' )
ŠAF Čakovec, Čakovec
2. PROLJEAE, 2004. ( 2' 1')
ŠAF Čakovec, Čakovec
3. ZIMSKI SAN, 2004. ( 3' )
ŠAF Čakovec, Čakovec
4. KLUPA, 2004. ( 3' 13'' )
ŠAF Čakovec, Čakovec
5. DJEEAK I ZMAJ, 2004. ( 2' 13'')
ŠAF Čakovec, Čakovec
6. RIBA RIBI GRIZE REP ILI AL AQVARIJA, 2004. ( 42 '' )
Škola animacije Lukas OŠ Luka, Sesvete
7. VRANA VRANI OEI NE VADI ILI BULLING, 2004. ( 1' 34'' )
Škola animacije Lukas OŠ Luka, Sesvete
8. NEMA ZA MAEKE ŠKOLE, 2004. ( 2' )
Mala animatorska radionica OŠ Rovišae, Rovišae
9. O LIJEPA, O DRAGA...2004. ( 3' 22'' )
RAF Maeica OŠ Ivana Gundulića, Zagreb
10. JANKO I KORNJAEA, 2004. ( 1' 30'' )
OŠ Antuna Augustineiaa i CTK Zaprešić, Zaprešić
11. HLAD I MIR, 2004. ( 6' 25'' )
FKVK Zaprešić, Zaprešić
12. EVOLUCIJA II : POVRATAK EVOLUCIJE, 2004. ( 1' 48'' )
FKVK Zaprešić, Zaprešić
13. LUTKA, 2004. ( 1' )
FKVK Zaprešić, Zaprešić
14. MUHA KAKI, 2003. ( 1' 1'' )
I. gimnazija, Osijek
15. 0,1,1,2,3,5,8,13,21,34,55,89,144,233,377,610,987, 2004.( 54'' )
I. gimnazija, Osijek
16. LADY AKRA ŠIMŠIŠ, 2004. ( 2' 19'' )
Filmska radionica TEXT gimnazije Fran Galović, Koprivnica
Internacionalna filmska radionica, Čakovec 2004.
Voditelji: Yuri Krasny i Irina Kodiukova
17. HRABRO SRCE ( 1' 10'' )
18. NEOBIENI PIKNIK ( 1' )
19. PILIA TRAŽI MAMU ( 35'' )
20. PRIEE O KOLOBOKU ( 4' 7'' )
6. škola medijske kulture, Trakošćan 2004. – Radionica za animirani film
Voditelji: Edo Lukman i Suzana Juria
21. JEDNA URA, DVA PANDURA ( 1' 51'' )
Program napravio na BETACAM SP iz arhivski vrpci 18.10.2004. Željko Radivoj.
File DAN SVJETSKE ANIMACIJE 2004.doc Page 1
DAN SVJETSKE ANIMACIJE, ZAGREB 2004.
Izbor animiranih filmova sa 42. revije hrvatskog filmskog i video stvaralaštva djece i
mladeži, Zadar 2004.
1. SVINJARIJA, 2004. ( 3' 2'' ) TC 00,01,08-00,04,10
ŠAF Čakovec, Čakovec
2. PROLJEAE, 2004. ( 2' 1') TC 00,04,14-00,06,15
ŠAF Čakovec, Čakovec
3. ZIMSKI SAN, 2004. ( 3' ) TC 00,06,20-00,09,20
ŠAF Čakovec, Čakovec
4. KLUPA, 2004. ( 3' 13'' ) TC 00,09,26-00,12,39
ŠAF Čakovec, Čakovec
5. DJEEAK I ZMAJ, 2004. ( 2' 13'') TC 00,12,43-00,14,56
ŠAF Čakovec, Čakovec
6. RIBA RIBI GRIZE REP ILI AL AQVARIJA, 2004. ( 42 '' ) TC 00,15,01-00,15,42
Škola animacije Lukas OŠ Luka, Sesvete
7. VRANA VRANI OEI NE VADI ILI BULLING, 2004. ( 1' 34'' ) TC 00,15,46-00,17,20
Škola animacije Lukas OŠ Luka, Sesvete
8. NEMA ZA MAEKE ŠKOLE, 2004. ( 2' ) TC 00,17,25-00,19,19
Mala animatorska radionica OŠ Rovišae, Rovišae
9. O LIJEPA, O DRAGA...2004. ( 3' 22'' ) TC 00,19,24-00,22,46
RAF Maeica OŠ Ivana Gundulića, Zagreb
10. JANKO I KORNJAEA, 2004. ( 1' 30'' ) TC 00,22,50-00,24,22
OŠ Antuna Augustinčića i CTK Zaprešić, Zaprešić
11. HLAD I MIR, 2004. ( 6' 25'' ) TC 00,24,35-00,31,00
FKVK Zaprešić, Zaprešić
12. EVOLUCIJA II : POVRATAK EVOLUCIJE, 2004. ( 1' 48'' ) TC 00,31,05-00,32,52
FKVK Zaprešić, Zaprešić
13. LUTKA, 2004. ( 1' ) TC 00,32,58-00,33,57
FKVK Zaprešić, Zaprešić
14. MUHA KAKI, 2003. ( 1' 1'' ) TC 00,34,02-00,35,04
I. gimnazija, Osijek
15. 0,1,1,2,3,5,8,13,21,34,55,89,144,233,377,610,987, 2004.( 54'' ) TC 00,35,08-00,36,03
I. gimnazija, Osijek
16. LADY AKRA ŠIMŠIŠ, 2004. ( 2' 19'' ) TC 00,36, 07-00,38,26
Filmska radionica TEXT gimnazije Fran Galovia, Koprivnica
Internacionalna filmska radionica, Čakovec 2004.
Voditelji: Yuri Krasny i Irina Kodiukova
17. HRABRO SRCE ( 1' 10'' ) TC 00,38,37-00,39,51
18. NEOBIENI PIKNIK ( 1' ) TC 00,39,56-00,41,01
19. PILIA TRAŽI MAMU ( 35'' ) TC 00,41,06-00,41,45
20. PRIEE O KOLOBOKU ( 4' 7'' ) TC 00,41,50-00,46,00
6. škola medijske kulture, Trakošćan 2004. – Radionica za animirani film
Voditelji: Edo Lukman i Suzana Juria
21. JEDNA URA, DVA PANDURA ( 1' 51'' ) TC 0046,11-00,48,02
Program napravio na BETACAM SP iz arhivski vrpci 18.10.2004. Željko Radivoj.
Izmjena 17.-20. rada 25.10.2004