Svaka se Škola medijske kulture pomno priprema i organizira dugo prije službenog početka. Kako bi sve štimalo u deset dana njezina trajanja, valja puno toga učiniti tjednima i mjesecima unaprijed. Treba osigurati opremu, pripremiti filmske i video primjere, odabrati prostore u kojima će se održavati predavanja i radionice, dogovoriti termine s predavačima i voditeljima, pozabaviti se budućim polaznicima, njihovim smještajem i prehranom, osigurati prijevoz sudionika i gostiju Škole, a pri tomu valja voditi računa da svaki polaznik, voditelj, predavač ili gost dolazi sa svojim problemima, obavezama, svojom osobnošću i o svima i o svemu valja se pobrinuti na najbolji mogući način, kako bi njihov boravak i sudjelovanje u radu 12. škole medijske kulture Dr. Ante Peterlić bilo što uspješnije.
Uz Hrvatski filmski savez, koji osigurava filmsku i videotehniku, nezaobilazna je i uloga Autorskog studija FFV, Zagreb, Filmske autorske grupe "Enthusia Planck", Samobor, FKK Đakovo, Đakovo, FKV Zaprešić, Zaprešić, iStyle, Zagreb, Kinokluba Zagreb, Zagreb, Kinokluba Split, Split, Kinokluba Mursa, Osijek i ŠAF-a Čakovec, koji su u znatnoj mjeri pridonijeli tehničkoj opremljenosti radionica i predavaonica.
Ured 12. škole medijske kulture Dr. Ante Peterlić,
snimio Krunoslav Heidler
Predavačima i voditeljima radionica od velike su pomoći i stručni suradnici koji operativno vode pojedine segmente aktivnosti, od Dragana Markovića i Hrvoja Mršića u radionici za dokumentarni film, Branka Linte i Vjerana Pavlinića u radionici za igrani film, Darka Drinovca i Igora Kožića u radionici za TV-reportažu, Jasminke Ljubić Bijelić u radionici za animirani film do Dinke Radonić i Jere Gruića u radionici za kameru i snimanje, Marina Juranića i Damira Razumovića u radionici za montažu, Nikole Biščana i Hane Deželić u radionici za postprodukciju zvuka, Milivoja Kuhara i Tomislava Buze u radionici za digitalnu fotografiju i Anke Savić, koja je asistirala u obje radionice Radija MM, za radio reportažu i za radio igru za djecu.
Vrijedan je i svakodnevan posao obavljao i Ivan Rimac, prevozeći ponekad i više puta dnevno ljude i opremu između Zagreba i Čakovca.
U realizatorskom timu 12. škole medijske kulture Dr. Ante Peterlić za osiguranje tehničke potpore bili su zaduženi Matko Burić, Mladen Burić, koji je istodobno bio i stručni suradnik u Metodičkoj radionici za učitelje medijske kulture, i Fran Sokolić, a ovaj dio logistike u Zagrebu je za potrebe Škole osiguravao Željko Radivoj. Stanislav Majerić i Damir Pezerović vodili su računa o filmskim i video projekcijama, a lutajući i sveprisutni Krunoslav Heidler o fotografskoj dokumentaciji i bilježenju svih važnih događanja. Gordana Gorički brinula je o financijama, a uskakala i u niz drugih poslova, kad je trebalo.
Ured 12. škole, koji je i mjesto svakodnevna okupljanja većine polaznika, predavača i voditelja, posjetitelja i gostiju, vodile su Vanja Hraste, tajnica Škole i Vera Robić Škarica, voditeljica 12. škole medijske kulture Dr. Ante Peterlić.
Duško Popović