Radionica za igrani film
Darija Sever, voditeljica
Učiteljica hrvatskog jezika u OŠ Josipa Zorića, Dugo Selo.
Voditeljica filmske družine kao izvannastavne aktivnosti za
koje se dodatno stručno usavršavala pohađajući
Školu medijske kulture ''Dr. Ante Peterlić'' u više navrata.
Školska filmska družina sudjeluje na Reviji filmskog i videostvaralaštva djece
od 2009. godine, a na 49. reviji 2011. g. kratki igrani film „Plavi zec“
osvojio je prvu nagradu u kategoriji igranoga filma.
Robert Krivec, stručni suradnik
Diplomirani snimatelj (ADU, Zagreb).
Radi kao direktor fotografije, redatelj,
voditelj radionica, stručni suradnik na
projektima u Hrvatskoj i inozemstvu.
Radionica za dokumentarni film
Mirjana Jukić (voditeljica)
Diplomirala na Filozofskom fakultetu u Zagrebu 1988. i stekla zvanje profesorice hrvatskoga jezika i književnosti. Od 1988. zaposlena je u OŠ Ive Andrića, a od 1989. do danas u OŠ Rudeš u Zagrebu kao profesorica hrvatskoga jezika, voditeljica KUD-a škole, filmske, radijske i scenske skupine.
Školsku filmsku skupinu osnovala je 2002. g. Vodi je do danas u suradnji s Katicom Šarić, socijalnom pedagoginjom. Filmska je skupina snimila tridesetak filmova (dokumentarni, TV-reportaža, igrani, animirani) koji su osvojili brojne državne nagrade te priznanja na međunarodnim festivalima i smotrama. Sudjelovala je u organizaciji i provedbi filmskih radionica u Motovunu, Kraljevici, Sjeverovcu, Vinkovcima, Gvozdu i Vukovaru.
2011. sudjeluje u osnivanju udruge Hodači po žici, udruge za promicanje multimedijalnog stvaralaštva u svrhu prevencije. Sudjelovala je u provedbi filmskog programa s učenicima četvrtoga i osmoga razreda u sklopu projekta Škola u kinu u organizaciji Hrvatskog filmskog saveza i Gradskog ureda za obrazovanje, kulturu i šport u Kinu Tuškanac.
Suautorica je Hrvatske krijesnice, jezičnoga udžbenika za učenike od 5. do 8.r., Priručnika za učitelje uz Hrvatsku čitanku za 5. i 6.r. Uredila je Hrvatsku čitanku; Prvu predstavu, priručnik za vođenje dramsko-scenskih skupina te Zvučnu čitanku.
Održala je tridesetak predavanja diljem Hrvatske na ŽSV profesora hrvatskoga jezika o važnosti medijske kulture kao izvannastavne aktivnosti i korelaciji s ostalim predmetnim područjima.
Na poziv Skupštine grada Zagreba 2010. i 2011. sudjelovala je u provedbi dodjele nagrade Luka Ritz, nasilje nije hrabrost. U zvanje učitelj savjetnik promovirana je 2007. g.
Mentorica je studentima Odsjeka za kroatistiku Filozofskog fakulteta u Zagrebu za kolegij Metodika nastave hrvatskoga jezika i književnosti.
Katja Šarić (voditeljica)
1996. godine diplomirala je na Fakultetu za defektologiju smjer socijalna pedagogija.
Radi u OŠ Rudeš kao stručni suradnik socijalni pedagog.
U sklopu školskog preventivnog programa vodi izvannastavnu aktivnost foto-video-radio radionicu.
0d 2002. godine sa svojim učenicima redovito sudjeluje na Državnoj smotri Lidrano, reviji filmskog i video stvaralaštva djece gdje ostvaruje prva mjesta.
Od 2003. godine redovito pohađa Školu medijske kulture. 2011. godine bila je gost predavač na Školi medijske kulture u radionici za dokumentarni film kod Damira Čučića.
Od 2006. do 2012. godine sudjeluje s učenicima na Školi stvaralaštva Novigradsko proljeće.
2009. godine vodila radionicu za dokumentarni film u Kraljevici. Od 2008. do 2011. godine sudjelovala je u pripremi i provedbi programa Škola u kinu u suradnji Gradskog ureda za odgoj i obrazovanje i HFS-a. Od 2009. do 2011. godine vodila je radionice za dokumentarni film u sklopu susreta Dječjeg filmskog i video stvaralaštva u funkciji javnoga zdravstva u Motovunu. 2009. godine sudjelovala je u pokretanju projekta „Oko kamere“ u sklopu kojeg vodi radionice za učitelje i učenike (održane radionice u Sjeverovcu, Gvozdu, Vinkovcima, Vukovaru).