english
vijesti
kolumna M. Pansini
članice HFS-a
download
filmski kviz
o nama
produkcija
nakladništvo
festivali
medijska škola
forum
pretraživač
linkovi
impressum
 

Filmski natječaj u sklopu Dana medijske pismenosti: Je li ovo stvarno?

U sklopu 8. Dana medijske pismenosti, koji će se održati od 7. do 13. travnja 2025., Agencija za elektroničke medije, Ured UNICEF-a za Hrvatsku i Hrvatski filmski savez organiziraju filmski natječaj za djecu i mlade pod nazivom “Je li ovo stvarno?”.

Cilj filmskog natječaja je potaknuti djecu i mlade na kritičko promišljanje o sadržajima s kojima se susreću u medijima, prvenstveno na internetu, društvenim mrežama i aplikacijama za dopisivanje, te prepoznavanje onih za koje je važno zapitati se jesu li stvarni, a onda i njihovo provjeravanje. To može uključivati lažne vijesti, dezinformacije i misinformacije, glasine, nerealne prikaze ljepote ili načina života, računalno obrađene fotografije ili videe, sadržaje napravljene uz pomoć alata umjetne inteligencije, (prikrivene ili lažne) oglase, lažne profile, različite internetske prevare… Mlade autore se potiče da ovu temu u svojim filmovima i videoradovima obrade na autentičan, zanimljiv i/ili humorističan način.

Mladi autori – osnovnoškolci i srednjoškolci, odnosno njihovi mentori, mogu prijaviti igrane, dokumentarne, animirane, eksperimentalne ili hibridne filmove, TV reportaže, namjenske filmove, videospotove i druge videoradove u trajanju do 3 minute.

Na natječaj je moguće prijaviti i filmove i videoradove koji temom i formatom odgovaraju natječaju, iako su snimljeni prije raspisivanja natječaja.

Ne mogu se prijaviti videoradovi napravljeni kao prezentacije, niti radovi u potpunosti stvoreni pomoću alata generativne umjetne inteligencije.

Prijave se odvijaju putem PRIJAVNICE u koju se treba staviti i poveznica na film (na WeTransferu, Vimeu, YouTubeu ili nekoj drugoj platformi s koje ga je moguće preuzeti), a rok za prijavu je 15. travnja 2025. u 12:00.

Komisija sastavljena od predstavnika organizatora odabrat će najbolje filmove u dvije kategorije: osnovnoškolskoj i srednjoškolskoj, a prve nagrade će biti edukacije u organizaciji Hrvatskog filmskog saveza za jednu osobu (autora, člana autorskog tima ili mentora): sudjelovanje na Ljetnoj filmskoj radionici za djecu i mlade, ili na Školi medijske kulture “Dr. Ante Peterlić”.

Odabrani filmovi koristit će se u edukacijske svrhe i u svrhu promoviranja Dana medijske pismenosti, te medijske i filmske pismenosti općenito, na različitim platformama i događanjima u organizaciji UNICEF-a, Agencije za elektroničke medije i Hrvatskog filmskog saveza.

Pročitajte Uvjete sudjelovanja na filmskom natječaju

Prijavite svoj film na natječaj “Je li ovo stvarno?”

Za sve dodatne informacije obratite se na e-mail: medijskapismenost@aem.hr


pošalji link | verzija za printanje

Upisi u godišnje grupe Filmsko-kreativnog studija VANIMA 2024./2025. 18.09.2024.
Korak do filma –> Otvorene prijave! 18.09.2024.
DUFF 2024. – Izabrani filmovi za ovogodišnji festival 18.09.2024.
SVIJET TRAŽI GALETU! 11.09.2024.
U Kinu Edison otvorena 29. Filmska revija mladeži i 17. Four River Film Festival 11.09.2024.
Filmska radionica u Gunji uz redateljicu Daliju Dozet 11.09.2024.
Otvorene su prijave za 56. Reviju hrvatskog filmskog stvaralaštva 11.09.2024.
U Kino klubu Split u subotu očekuje nas masterclass slovenskog redatelja Karpa Aćimovića Godine 11.09.2024.
Gostujuće projekcije slovenskog avangardnog filma u Kino klubu Split 11.09.2024.
Sanjarenje o prostorima sjećanja 11.09.2024.
111-120/5927
Maillot nba pas cher
I thought that after two years, I knew replica handbags that Beatrice was a small gucci replica handbag in Pierre's many hermes replica handbags . I didn't expect it to be handbag replica positive result. Beatrice transformed this "night club little prince" into a happy replica handbags .





















Statistika posjeta