LJETNA ŠKOLA FILMA ŠIPAN I MALI FILMSKI FESTIVALŠipanska Luka
|
Domaći i strani gosti ne samo da će predstaviti svoje filmove u nego će i mladima u radionicama prenositi iskustva. Publika će, među inim, u sklopu festivala moći vidjeti hvaljenu i nagrađivanu Gospođicu Andreje Štake. Nadalje, bit će prikazan Armin Ognjena Sviličića, koji je dosad nanizao osam festivalskih nagrada, a u kojem glavnu ulogu igra Armin Omerović. Filmovi Sve džaba Antonija Nuića i Put lubenica Branka Schmidta još su bisera koja će biti prikazana.
Festival 4. kolovoza otvara Zlatni otok, film posvećen maslinovu ulju, nastao u lanjskoj šipanskoj filmskoj radionici pod vodstvom slovenskoga redatelja Damjana Kozolea i Amira Kambera, te također lani snimljen dokumentarac Sandre Kolar o radu šipanske filmske škole. U znak podrške akciji Daj mi kino Hrvatskoga filmskog saveza, nazvanoj, na festivalu će se prikazati i izbor kratkih filmova nastalih tim povodom. Za završnu festivalsku svečanost, 14. kolovoza, predviđena je premijera filma koji će u radionici nastati ove godine pod vodstvom Hribara i suradnika - Amira Kambera iz Kölna te Sandre Kolar iz Londona.
Festivalski program upotpunjen je i glazbenim nastupima finskoga zbora Jazzet i domaće Glazbene radionice Kalamota te izložbom fotografija koje će snimiti polaznici fotografske radionice. Nju će voditi skupina mladih dubrovačkih fotografa uz koordinaciju Deana Toševića i Luka Marčinka, dok će scenarističku radionicu Palunko voditi Irena Krčelić u sklopu projekta Hrvatskoga filmskog saveza kojim se potiče pisanje dobrih scenarija.
Organizatori Bronzić i Neubert naglašavaju da svi umjetnici i predavači, kao i prethodnih godina, rade besplatno, pa je tako i za djecu besplatno sudjelovanje u sve tri radionice, a za publiku - filmovi. - Za tih deset dana živimo cijelu godinu i dajemo sve od sebe da projekt uspije – kažu oni obavljajući posljednje pripreme za festival i filmsku školu.
U nastavku:
Program maloga filmskog festivala
Tko je tko u ljetnoj školi filma
Kontakt s organizatorima
Suradnici
Završne napomene
21:00 OTVARANJE
Zlatni 0tok – igrani film
Ljetna škola filma Šipan 2006
Predstavljanje Ljetne škole filma Šipan 2007
Radionica igranoga filma
Scenaristička radionica Palunko – Zagreb
Fotografska radionica
Jazzet – vokalni sastav iz Finske
Ljetna škola filma Šipan – dokumentarni film
Sanda Kolar, 2007, HR/GB
Uz sudjelovanje redateljice Sande Kolar
21:00 Surogat – kratki animirani film
Dušan Vukotić, 1961, YU/RH
Vlak u snijegu – igrani film za djecu
Mate Relja, 1976, YU/RH
21:00 Daj mi kino – kratki film
Zdravko Mustać, 2006, HR
Armin – igrani film
Ognjen Sviličić, 2006, HR/D/BiH
Uz sudjelovanje mladoga glumca Armina Omerovića
21:00 Kako se rodio Kićo – kratki animirani film
Dušan Vukotić, 1951, YU/RH
Kad Miki kaže da se boji – dokumentarni film
Ines Pletikos, 2005, HR
21:00 Daj mi kino – kratki film
Antonio Nuić, 2006, HR
Sve džaba – igrani film
Antonio Nuić, 2006, HR/BiH/SCG
Uz sudjelovanje producenta Borisa T. Matića
21:00 Daj mi kino – kratki film
Tomislav Rukavina, 2006, HR
Put lubenica – igrani film
Branko Schmidt 2006, HR/BiH
21:00 Otvorenje izložbe foto-radionice LjšfŠ 2007
Pozdrav Šipanu – glazbeni program
Glazbena radionica Kalamota
Grandmothers of Revolution / Bakice revolucije – dokumentarni film
Petra Seliškar, 2006, SLO/C/MK/NL
Uz sudjelovanje redateljice Petre Seliškar i producenta Branda Ferro
21:00 Daj mi kino – kratki film
Zvonimir Jurić, 2006, HR
Gospođica – igrani film
Andrea Štaka, 2006, CH/D
Uz sudjelovanje glumice Marije Škaričić
21:00
Daj mi kino – kratki film
Dražen Žarković, 2006, HR
Trešeta – igrani film
Dražen Žarković / Pavo Marinković, 2006, HR
ZATVARANJE LJETNE ŠKOLE FILMA ŠIPAN 2007.
21:00 Premijera filma LjšfŠ 2007
Glazbeno-plesni program
Dodjela nagrada i priznanja
Zatvaranje izložbe foto-radionice
U nastavku:
TKO JE TKO U LJETNOJ ŠKOLI FILMA
KONTAKT S ORGANIZATORIMA
SURADNICI
ZAVRŠNE NAPOMENE
voditelj radionice igranoga filma
HRVOJE HRIBAR, Zagreb
Suradnici:
Rođen je i živi u Zagrebu, režira igrane i dokumentarne filmove, proizvodi promidžbene spotove, piše scenarije i producira. Vlasnik je tvrtke FIZ production. Diplomirao povijest umjetnosti i komparativnu književnost, te filmsku režiju na Akademiji dramskih umjetnosti. Njegov prvi zapaženi redateljski rad je Prestanite jesti, akademski antidokumentarac iz 1987. Hrvatske katedrale snima 1991, a nekoliko godina kasnije dvaput dobiva Oktavijana: za kratki igrani film Between Zaghlul & Zaharias iz 1994. te za Pušku za uspavljivanje 1997. Puška... je njegov prvi kinematografski dugometražni uradak. Najpoznatiji je postao po cjelovečernjem filmu Što je muškarac bez brkova, 2005. snimljenom prema ideji iz istoimenoga romana Ante Tomića, pri čemu je Hribar “sve u jednom": redatelj, scenarist i producent. Gostovao je na festivalima u San Franciscu 1994. i Veneciji 1996 .(Hrvatske katedrale), te Budimpeštanskome 1997. i Pariškome filmskom festivalu 1998. (Puška za uspavljivanje). U predasima snima podmorje i ljude komiškog arhipelaga (Svijet je velik, dokumentarni film, 1999. i Bil jedon, dokumentarni film, 2001.) Redatelj je televizijske serije Novo doba, realizirane u okviru HRT-a, 2001.
Živi u Kölnu, gdje je završio gimnaziju i diplomirao na studiju njemačkoga, engleskoga, lingvistike i filozofije. Rođen je u Sanskome Mostu u Bosni i Hercegovini, ima 30 godina, a od 15. živi u Njemačkoj. Osvojio je 2002. godine prvu nagradu za kratku priču na natječaju Književne radionice Omnibus i Balkanske asocijacije izdavača. U programu Funkhaus Europa Zapadnonjemačkoga radija - WDR Köln - voditelj je dvojezične glazbene emisije za mlade i suradnik u programu na njemačkome jeziku. Autor putopisa za radio. Od 2004. godine podučava scenarij u šipanskoj filmskoj radionici. 2006. godine je u Sarajevu objavljena njegova prva knjiga Constructing Kamber.
Živi i djeluje u Londonu: filmove potpisuje kao producentica, urednica i snimateljica budući da ima i praktično iskustvo „od kamere do montaže“. Diplomirala je film i video na London College of Communication. Posluje u okviru FilmITProduction, producira dokumentarne filmove i bavi se obukom djece i omladine kroz produkciju. Glavni interes: humanitarne i umjetničke teme. Djelatna je i na jugoistoku Europe: 2003. godine producirala je pet dokumentarnih filmova s mladima iz različitih etničkih sredina na Kosovu. Njen film Eto, to sam, proizveden 2005. s romskom omladinom u Londonu, nagrađen je na Skopskome festivalu Roma.
Scenarističku i dramaturšku edukaciju stekla je na studiju dramaturgije pri Akademiji dramske umjetnosti u Zagrebu (1998.-2003.), kao i u Lew Hunterovoj radionici u Grožnjanu (1997.) te pri UCLA, Los Angeles (1998.) Iskustva je stjecala i produbljivala i na European Pitch Point pri Berlinskom filmskom festivalu (2000.) i u njegovome Talent Campusu (2002.), a također i u multimedijalnoj radionici Juliana Templea Sound&Vision u Ohridu (2002.) Osim pisanjem scenarija i dijaloga, bavi se i dramatizacijom i pedagoškim radom. Kao “osoba od pera" sudjeluje u nizu projekata poput televizijskih serija Zabranjena ljubav i Bitange i princeze, te u kraćim igranim i dokumentarnih filmovima. Od 2004. voditeljica je zagrebačke scenarističke radionice Palunko. Palunko je naziv dugoročnoga projekta Hrvatskoga filmskog saveza kojim savez želi razvijati kulturu filmskoga pisanja, ponajprije scenarija, ali i realizirati scenarije nastale u okviru radionice posredujući između autora scenarija i zainteresiranih producentskih kuća.
Luko Marčinko živi i kao fotograf djeluje u Dubrovniku. Iskusan je voditelj foto-radionica, raduje se što će ju prvi put voditi i koordinirati na “obližnjem" Šipanu.
Dean Tošević je vlasnik studija Foto Adrie u Dubrovniku i omogućuje fotografsku radionicu na Šipanu.
U nastavku:
KONTAKT S ORGANIZATORIMA
SURADNICI
ZAVRŠNE NAPOMENE
Miro Bronzić
Mobitel, HR: 098 – 867 490
e-mail: mbronzic@yahoo.com
Nils Neubert
Mobitel, SRNJ: 0049 – 177 – 579 66 71 (do 28. srpnja 2007.)
Mobitel, HR: 098 – 18 77 148 (od 28. srpnja 2007.)
e-mail: Luka45@web.de
ĐURO MARGARETIĆ, fotograf, vizualni dizajner, Gütersloh, SRNJ
(autor plakata, festivalskoga promocijskog materijala i diploma za polaznike filmske radionice)
MARIJANA KORITNIK, novinarka, Köln, SRNJ
(medijska podrška i promocija)
Svi ovdje navedeni podaci mogu se slobodno koristiti u svim medijima.. Za dodatne podatke vam također stojimo na raspolaganju. Javite nam se e-mailom ili telefonom. Srdačno zahvaljujemo svima vama koji na bilo koji način pridonosite ostvarenju ovoga projekta.
Organizatori
Dubrovački vjesnik, 28.7.2007, 13. stranica, A3, Evid. broj 6650182